• Merkez : Pelitli Mahallesi 4434 Sokak NO:12 GEBZE - KOCAELİ
    Telefon : 0262 751 15 74
  • Şube : Balçık Mah. 3233 Sok. (Merve Sok.) No: 10 GEBZE - KOCAELİ
    Telefon : 0262 751 49 41
Bize Ulaşın!
Este Eva

Kullanım Alanları

TEKSTİL
EVA ürünleri; okul ve sırt çantaları, valizler, case ve özel tasarım çantalarda dolgu ve koruma amaçlı kullanılmaktadır.

AYAKKABI, TERLİK TABANLARI
EVA ürünleri, ayakkabı ve terlik sektöründe geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Otel terlik tabanlarından plaj terliği ve parmak arası terliklere, Arap terlikleri-şilteliklerden pedikür terliği tabanlarına ve sandaletlere kadar tüm terlik gruplarında kullanılır.

Ayakkabı sektöründe ise; ayakkabı iç ve alt tabanlarında sıklıkla kullanılan EVA, konçluk ve ortopedik iç taban spor ayakkabılarda, dolgu ve destek petleri, kama tabanlar gibi birçok alanda rahatlık ve konfor sağlar.

İNŞAAT & İZOLASYON
Uzun ömürlü, dayanıklı EVA’lar; parke altı şiltelerde ve yerden ısıtmalarda, duvar aralarında, yüzer döşeme sistemlerinde, mantolamada, boya mala ekipmanlarında, kablo bağlantı conta ve elemanlarında kullanılır.

Yapı kimyasallarından etkilenmeyen, ses ve ısı izolasyonu sağlayan yapısı sayesinde; temelden çatıya ses ve ısı yalıtım levhası olarak, izolasyon borularında, zemin şap altı ve duvar arası ısı, ses ve nem izolasyon bariyerlerinde kullanılır.

SPOR
EVA ürünleri; spor uygulamalarında kullanılan araçlarda sıklıkla kullanılır. Pilates ve yoga matları, spor, fitness ve kamp minderleri, yüzme tahtaları, havuz eğlence sistemleri, kaydırmazlar, duvar koruma ekipmanları, kano koltukları, ortopedi ürünleri bunlardan bazılarıdır.

OTOMOTİV
Akustik, ısı izolasyonu ve yalıtım imkanı ile EVA ürünleri; motor ses ve ısı yalıtımı, titreşim sönümleme, dolgu ve sızdırmalık contaları, kapı ve pencere filtreleme contaları, fren balata contaları, çocuk oto koltukları dolgu pedi, güneşlikler ve boya çiziklerine karşı koruma bariyerleri gibi otomotiv sektöründeki birçok alanda kullanılmaktadır.

AMBALAJ
EVA ürünleri; güvenli paketleme ve darbelere karşı koruma imkanı sayesinde ambalaj ve paketleme için çok yönlü koruma imkanları sağlar. Çanta ve kutu içi seperatörler, cam sektörü cam arası bariyerler ve koruma ekipmanlarında kullanılır.

MARİNE & YAT
Sağlığa uygun, su itici özellikleri ile EVA ürünleri; tekne ve yatlarda zemin kaplama ve döşeme malzemeleri çözümleri sunar. Güverte zemin döşeme matı, yüzme platformu yastıkları, yatlarda duvar arası ses ve ısı izolasyonu, halı altı uygulamalar, usturmaçalar, oturma grupları dolgu pedi, minder içleri gibi birçok alanda kullanılmaktadır.